Pracownicy chcą powrotu dodatku stażowego

W związku z oczekiwaniami pracowników Śrubeny, zawnioskowaliśmy w dniu dzisiejszym o niezwłoczne ustalenie terminu rozmów i ich rozpoczęcie początkiem sierpnia br. w zakresie wprowadzenia dodatku stażowego

Obecnie, stawki osobistego zaszeregowania, doświadczonych pracowników z długim stażem pracy w Śrubenie, są w rażącej dysproporcji do stawek nowo przyjmowanych pracowników.

Jeśli pracodawca chce zapewnić bezproblemową sukcesję – zmianę pokoleniową, to powinien docenić doświadczenie i wytrwałość długoletnich pracowników.

Jest to szczególnie istotne w sytuacji powstającej konkurencji, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Żywiecczyźnie – Radziechowy Wieprz. Nie ulega wątpliwości że druga „śrubiarnia” będzie zabiegała o doświadczonych operatorów i innych pracowników.

Pracodawca powinien zawczasu wdrożyć strategię sukcesji, aby zminimalizować straty z tytułu utraty kluczowych pracowników-liderów.

Uważamy, że wprowadzenie dodatku stażowego powinno być taką strategią.
W piśmie złożyliśmy konkretne propozycje, by pracodawca, na spotkaniu, mógł od razu odnieść się do  konkretnych propozycji.

Oczekujemy na wyznaczenie terminu rozmów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.