POMÓŻMY WALCZĄCEJ UKRAINIE !

flaga Ukrainy

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci zbrodniczą agresją Rosji, która przy pomocy białoruskiego reżimu napadła na pokojowo nastawioną Ukrainę!

Wszyscy nie możemy pogodzić się z barbarzyńskim atakowaniem Ukraińskich szpitali, przedszkoli, szkół i osiedli mieszkalnych przez rosyjskiego agresora!

Jesteśmy pełni podziwu dla bohaterskich czynów armii ukraińskiej i ukraińskiego pospolitego ruszenia i życzymy im wielkiego zwycięstwa nad putinowską nawałą!

Wielu pracowników, w ostatnim czasie pytało co można zrobić, jak można pomóc.

W dniu dzisiejszym o godz 13:40 z inicjatywy Zarządu Spółki, Zarząd i przewodniczący organizacji związkowych spotkały się z Naszymi koleżankami i kolegami – współpracownikami z Ukrainy.

Celem spotkania było rozpoznanie potrzeb w zakresie pomocy, której mogłaby udzielić ŚRUBENA wraz z jej pracownikami, rodzinom pracującym w ŚRUBENIE Ukraińców.

Pomoc dla UKRAINY w naszej firmie, koordynuje koleżanka pracująca w Dziale Marketingu:

Poniżej podaję również kontakt do przewodniczącego Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Śrubena Unia w Żywcu:

Z wypowiedzi zebranych wynikało, że największym problemem jest ewakuacja dzieci i kobiet z rejonów operacji wojskowych.

Niestety nie ma możliwości, co zrozumiałe, by nasza firma mogła wysłać transport w rejony frontowe. Natomiast Pan Prezes zaoferował pomoc w transporcie na terenie RP z rejonów przygranicznych.

Zaoferowano również pomoc w zakresie dożywienia, w Śrubenie, matek i dzieci przybywających z rejonów frontowych.

W ramach naszej grupy kapitałowej MANGATA, spółka wspiera ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnościami w Ustroniu i w związku z tym została zaoferowana pomoc dla dzieci ukraińskich w tym ośrodku.

Ze strony naszych koleżanek i kolegów Ukraińców była podkreślana potrzeba pomocy w zakresie leków i materiałów medycznych. Jednak ze względu na ograniczenia prawne takiej pomocy (niektóre leki wymagają recept a w obecnej chwili występują również braki materiałów opatrunkowych i niektórych leków bez recept w aptekach) – taka pomoc może być udzielana właściwie tylko przez organizacje rządowe i Polski Czerwony Krzyż.

Prezes zaoferował gotowość i wszelaką pomoc w zakresie naszych – firmowych, możliwości.

Odnosząc się zaś do pytań naszych członków i pracowników, jeśli ktoś z nas, ma możliwości i środki finansowe by:

WESPRZEĆ BOHATERSKICH UKRAIŃCÓW

W WALCE Z ROSYJSKIM BARBARZYŃSTWEM

To zwracamy się z prośbą o taką pomoc. Może ona polegać na:

  • informacji o bezpiecznym lokum dla uchodźców – matek z dziećmi. Może ktoś ma wiedzę o kimś kto che pomóc w ten sposób. By ukraińskie matki z dziećmi trafiły do bezpiecznego lokum. Ze względu na szybką ucieczkę, częstokroć nie mają środków na wynajem i w tym okresie trzeba im pomóc.
  • darach rzeczowych, żywność, odzież – pamiętajmy jednak by nie oferować starej i znoszonej odzieży – nie odzierajmy naszych sąsiadów z godności!
  • wpłacie jakiejkolwiek kwoty pieniężnej – liczy się każda złotówka – na temat konta wpłaty prosimy o kontakt z Wiktorią lub z przewodniczącym związku. Nie wpłacajcie na byle jakie konta bo ostatnio pojawiło się wielu oszustów.

Zarząd Związku popiera działania działania pracodawcy w tym zakresie, za wszelką pomoc dziękujemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.