UZYSKALIŚMY Wzrost wynagrodzeń – od 01 07 2021 ! :)))

POPRAWA:

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy negocjacje z pracodawcą w temacie wzrostu płac od miesiąca lipca bieżącego roku.

od 01 07 2021 płace wzrosną średnio o 250 zł.

Obligatoryjnie każdy pracownik otrzyma do swojej stawki godzinowej/zasadniczej 200 zł. Natomiast 50 zł pozostanie do dyspozycji kierowników, do podziału w nadzorowanych obszarach.

Wszyscy niezrzeszeni pracownicy powinni zdać sobie sprawę z tego, że poprawę zawdzięczają pracownikom zrzeszonym w związkach zawodowych. Siła oddziaływania związków zawodowych na pracodawcę jest wprost proporcjonalna do liczby członków związku.

Podpisaliśmy również porozumienie o wzroście limitu godzin nadliczbowych; ze 150 do 416 godzin w 2021 roku.

Musieliśmy odstąpić od propozycji wzrostu dodatku za godziny nadliczbowe (50%->100% i 100%->150%), ponieważ pracodawca postulował mniejszą kwotę poprawy dla wszystkich, kosztem proponowanego przez nas rozwiązania.

Odbiłoby się to na mniejszych poprawach dla wszystkich pracowników.

Ponadto mieliśmy sygnały od członków związków, że oczekują zgody organizacji związkowych na zwiększenie limitu do 416 godzin, dlatego też taką zgodę wyraziliśmy.

PREMIA KWARTALNA ZA DRUGI KWARTAŁ:

W zwiąku z bardzo dobrymi wynikami za drugi kwartał pracodawca zapewnił nas, że premia-nagroda za drugi kwartał zostanie wypłacona, na poziomie nie niższym niż za pierwszy kwartał i zostanie wypłacona przy wypłacie za miesiąc lipiec.

TAK ZWANA NAGRODA AKORDOWA – de facto – PREMIA:

Pan Prezes zapewnił nas, że na przełomie miesiąca lipca i sierpnia otrzymamy zasady tej tak zwanej nagrody ze wszystkich działów w których ją zaimplementowano.

Przypomnę – cały czas kwestionujemy to, że taka premia stosowana wybiórczo – tylko dla niektórych grup pracowniczych, dyskryminuje pozostałych!

Dlatego też żądamy przedstawienia zasad tej premii – w celu kontroli kryteriów przyznawania i ustalenia regulaminu, by chronić interesy pracowników wszystkich działów i wydziałów!

——————————————

NASTĘPNE ROZMOWY PŁACOWE NA TEMAT WZROSTU WYNAGRODZEŃ W 2022 ROKU ODBĘDĄ SIĘ W POŁOWIE PAŹDZIERNIKA 2021.

Zachęcamy Was do wstępowania do związków zawodowych – BĘDZIE NAS WIĘCEJ – BĘDZIEMY MOGLI WIĘCEJ!

Ten wpis został opublikowany w kategorii wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.