DROGIE PANIE, KOLEŻANKI :)

W dniu dzisiejszym obchodzimy Wasz dzień – Dzień Kobiet.

Zarząd Związku Zawodowego Pracowników Śrubena Unia Sp. z o.o.
pragnie złożyć Paniom pracującym w ŚRUBENIE, oraz wszystkim pozostałym Paniom, życzenia zdrowia, szczęścia, zadowolenia z życia, wszystkiego dobra i miłości.

Życzymy Wam żebyście nie musiały udowadniać swych oczywistych praw podczas manifestacji na ulicach, żeby służby które powinny Was chronić nie używały wobec Was przemocy.
W pełni się z Wami solidaryzujemy.

Trochę historii (na podstawie WIKIPEDII):
Ten dzień, to święto, jest oficjalnie obchodzone od 111 lat! Od 1910 roku.

Pierwszy dzień kobiet został ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki, po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku.
Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych i feministycznych w Ameryce Północnej i Europie z lat 1908-1910.

Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki.

W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet. Święto to miało służyć krzewieniu idei praw kobiet. Nie ustalono jednak wtedy dokładnej daty obchodów.

Abstrahując od dokładnej daty historii tego święta, wiele ważnych wydarzeń w historii związanych z czczeniem kobiecości i feminizmem, jest związana z miesiącem marcem. Ta tradycja ma swój rodowód nawet w starożytności, kiedy to w starożytnym Rzymie, pierwszego marca, kobiety obchodziły matronalia, przyjmując prezenty od swych mężów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.